Sot 714 pacientë të shëruar nga coronavirusi në Maqedoni

Maqedonia

Sot 714 pacientë të shëruar nga coronavirusi në Maqedoni

Më: 5 maj 2021 Në ora: 17:59
Foto ilustrim

Instituti për Shëndet Publik sot rejgistroi 714 pacientë të shëruar nga coronavirusi, njoftojnë nga Ministria e Shëndetësisë.

Shkup – 295, Strumicë – 91, Prilep – 73, Manastir – 49, Kumanovë – 32, Shtip – 30, Tetovë – 24, Veles – 23, Radovish – 13, Gjevgjeli dhe Valandovë nga 11, Kavadar – 8, Gostivar, Vinicë dhe Dibër nga 7, Koçan – 5, Ohër, Strugë, Berovë dhe Bogdanci nga 4, Negotinë dhe Sveti Nikollë nga 3, Dellçevë dhe Kriva Pallankë nga 2, Probishtip dhe Demir Kapi nga 1.

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me COVID-19 në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 153.137, numri i pacientëve të shëruar është 135.367.

Numri i vdekjeve ka arritur në 5.016, ndërsa numri i rasteve aktive është 12.754.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat