Ganiu: Çairi ka gjelbërim të mjaftueshëm, prandaj unë kërkova që BDI të drejtojë me NP “Parqe dhe gjelbërime”

Maqedonia

Ganiu: Çairi ka gjelbërim të mjaftueshëm, prandaj unë kërkova që BDI të drejtojë me NP “Parqe dhe gjelbërime”

Më: 6 maj 2021 Në ora: 20:42
Visar Ganiu

Visar Ganiu ka qenë i ftuar në 10Minuta.

Si kryetari i Çairit, radhë e BDI-së e ka vlerësuar lartë punën e drejtorit të Ndërmarrjes Publike “Parqe dhe gjelbërime”, Ardijan Muça.

Ka deklaruar, se mbi 75 mijë metra katror hapësirë të gjelbër në komunën e Çairit, kanë investuar vetëm “Parqe dhe gjelbërime”.

Ka shtuar, “se jo rastësisht, me këmbëngulje, në ato takime kur kam qenë kam tentuar që të merret drejtoria e “Parqeve dhe gjelbërimeve”, sepse kam menduar se kjo pjesë ka qenë çdoherë e lënë anash gjithmonë”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat