Netanyahu falënderon Maqedoninë dhe Shqipërinë: Faleminderit që mbështetni të drejtën tonë për t’u mbrojtur

Maqedonia

Netanyahu falënderon Maqedoninë dhe Shqipërinë: Faleminderit që mbështetni të drejtën tonë për t’u mbrojtur

Më: 16 maj 2021 Në ora: 13:45
Benjamin Netanyahu

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu në “Twitter” ka falënderuar disa shtete të cilat, siç thotë ai, mbështesin të drejtën e Izraelit për t’u vetëmbrojtur nga sulmet terroriste.

“Ju falënderoj që të vendosur qëndroni me shtetin e Izraelit dhe përkrahni të drejtën tonë për vetëmbrojtje nga sulmet terroriste”, shkroi Netanyahu.

Në mesin e shteteve që i përmend kryeministri i Izraelit ndodhen Maqedonia dhe Shqipëria, ndërkaq mungon flamuri i Kosovës.

Ndryshe, MPJ-ja e Maqedonisë gjatë ditës së djeshme u bëri thirrje shtetasve të saj që të shmangin udhëtimet për shkak të krizës që po ndodh atje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat