16 persona nuk kanë respektuar orën policore në Maqedoni

Maqedonia

16 persona nuk kanë respektuar orën policore në Maqedoni

Më: 17 maj 2021 Në ora: 12:21
Foto Ilustrim

Nga MPB njoftojnë se 16 persona nuk kanë respektuar orën policore.

“Nga ora 00:00 deri në 04.00 (17.05.2021) u konkludua se 16 persona nuk kanë respektuar orën policore.

Gjatë 24 orëve të kaluara (16 / 17.05.2021), në territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut janë regjistruar 469 kundërvajtje për mosmbajtje të maskës mbrojtëse”, thonë nga MPB.

Ministria e Brendshme u bën apel qytetarëve që të respektojnë masat dhe protokollet e miratuara nga Qeveria dhe së bashku të kontribuojnë në parandalimin e përhapjes së Covid 19.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat