Që nga shtatori i vitit të kaluar, janë arrestuar 479 persona të kërkuar me urdhërarreste

Maqedonia

Që nga shtatori i vitit të kaluar, janë arrestuar 479 persona të kërkuar me urdhërarreste

Më: 24 korrik 2021 Në ora: 15:31
Foto ilustrim

Ministri i Brendshëm, Oliver Spasovski, njoftoi në profilin e tij në Facebook se në periudhën e kaluar, 251 persona ishin privuar nga liria, dhe që nga shtatori i vitit 2020, 479 persona të kërkuar nga urdhër-arrestet qendrore dhe ndërkombëtare janë arrestuar.

Ai kujton se dhjetë ditë më parë, u arrestuan njerëzit që ishin fshehur për 17 vjet.

“Në periudhën e kaluar, 251 persona janë arrestuar, ndërsa deri më tani që nga shtatori i vitit 2020, 479 persona janë arrestuar në kërkim me urdhër-arreste qendrore dhe ndërkombëtare, nga të cilët 50 persona janë prioritet kryesor e Ministrisë së Brendshme dhe shtetit iu janë kërkuar për disa vjet.

Rreth 10 ditë më parë kishte një arrestim të një personi i cili ishte fshehur për 17 vjet, grupi operativ meriton vëmendje dhe mirënjohje”, shprehet Spasovski.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat