Zjarr në fshatin Gajre

Maqedonia

Zjarr në fshatin Gajre

Më: 29 korrik 2021 Në ora: 16:06
Foto ilustrim

Nga Shërbimi kundër zjarrit njoftuan se katër zjarrfikës me vetëm një automjet arritën të shuajnë zjarrin në një terren të vështir4ë në pjesën malore mbi fshatin Gajre.

Ndërhyrja ka qenë nga ora 13:00 deri në ora 14:30 dhe me shuarjen e zjarrit është parandaluar djegia e objekteve të para në fshat.

“Për t’u parandaluar ky zjarr u përdorën mjetet e kamionëve nëpër pyll deri në vendet ku kishte yjarr dhe në këtë mënyrë kanë arritur deri te terreni i paqasshëm, njoftojnë nga zjarrfikësit e Tetovës.

Sot po ashtu kanë ndërhyrë edhe te një zjarr në Bërvenicë në afërsi të një shkolle fillore.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat