9.900 qytetarë të Maqedonisë kanë marrë dozën e dytë të vaksinës në Vranjë

Maqedonia

9.900 qytetarë të Maqedonisë kanë marrë dozën e dytë të vaksinës në Vranjë

Më: 31 korrik 2021 Në ora: 15:51
Foto ilustrim

Në ditën e parafundit të korrikut, numri i qytetarëve të vaksinuar të Serbisë me dozën e parë të vaksinës është më i lartë se numri i qytetarëve të vaksinuar të Republikës së Maqedonisë së Veriut me dozën e parë, njoftoi Qendra Shëndetësore në Vranjë.

Sipas QSH Vranjë, numri i përgjithshëm i vaksinave të dhëna të premten është 169.

Deri më tani, gjithsej 78.279 vaksina janë dhënë në Vranjë. Shumica e të vaksinuarve morën vaksinën Sinofarm. Dozat e para dhe të dyta të vaksinës kineze iu dhanë 49.683 njerëzve.

Numri i qytetarëve të vaksinuar të Serbisë me dozën e parë është 28,218, dhe me të dytën 27,624.

Doza e parë e vaksinës në Vranjë u mor nga 12,374, ndërsa e dyta nga 9,931 shtetas të Maqedonisë.

Gjashtë qytetarë të Bosnjës dhe Hercegovinës u vaksinuan me dozën e parë, ndërsa 8 me dozën e dytë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat