Aksident në Vallandovë, vdes një person

Maqedonia

Aksident në Vallandovë, vdes një person

Më: 31 korrik 2021 Në ora: 18:14
Foto ilustrim

Sot, në ora 3:30 ka ndodhur një aksident trafiku me pasoja fatale në rrugën rajonale mes fshatit Josifovo – Udovo.

Në aksidentin mes dy veturave, ka humbur jetën një 33-vjeçar, shofer i njërës veturë, ndërkaq shoferi tjetër dhe dy bashkudhëtarët kanë marrë lëndime trupore.

“Aksidenti ka ndodhur mes veturës “Audi” me targa të Vallandovës, me shofer T.G.(33) nga fshati Udovo dhe veturës “Reno Megan” me targa të Vallandovës, me shofer Z.M.(43) nga fshati Udovo. Në vendngjarje jetën e ka humbur T.G., ndërkaq Z.M. ka marrë lëndime të rënda trupore, të konstatuara në Qendrën Mjekësore në Gjevgjeli. Bashkudhëtarët e veturës “Audi”, S.P.(23) dhe I.N.(23), të dy nga fshati Udovo, kanë pësuar lëndime të trupore të konstatuara në Shtëpinë e Shëndetit në Strumicë”, thonë nga MPB.

Ekspertizë në vendngjarje ka kryer ekipi i Sektorit të Punëve të Brendshme në Strumicë dhe prokurori publik, me urdhrin e të cilit trupi i të ndjerit është dërguar në obduksion.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat