“59% e punonjësve në çerdhe janë të vaksinuar”

Maqedonia

“59% e punonjësve në çerdhe janë të vaksinuar”

Më: 1 gusht 2021 Në ora: 13:17
Jagoda Shahpaska

Ministrja për Punë dhe Politikë Sociale Jagoda Shahpaska njofton se 59% e punonjësve në çerdhe janë të vaksinuar.

“Ne ndjekim udhëzimet dhe rekomandimet e autoriteteve shëndetësore në të kaluarën.

Punonjësit në kopshte dhe edukatorët dhe infermierët e kanë marrë seriozisht procesin e vaksinimit dhe mund t’ju njoftoj se 59% e punonjësve në kopshte tashmë janë imunizuar”, tha sot Ministrja e Punës dhe Politikës Sociale, Jagoda Shahpaska në një konference per shtyp.

Ajo vlerëson se me letrat ekzistuese nga ministria përkatëse, do të bëjë thirrje që përqindjet e tjera të punonjësve në çerdhe të vaksinohen, në mënyrë që qëndrimi i fëmijëve në institucione të jetë i sigurt.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat