Zaev: Nuk besoj se Qeveria duhet të japë dorëheqje

Maqedonia

Zaev: Nuk besoj se Qeveria duhet të japë dorëheqje

Më: 13 shtator 2021 Në ora: 11:33
Zoran Zaev

Tragjedi ndodhin gjithkund në botë”, kështu u përgjigj kryeministri Zoran Zaev teksa u pyet se a do të dorëhiqet Qeveria pas tragjedisë në Tetovë ku nga zjarri në Qendrën Kovid humbën jetën 14 persona.

“E kuptoj si akt moral dorëheqjen e Filipçes, Hasanit dhe drejtorëve”, tha Zaev duke komentuar dorëheqjet e ministrit të Shëndetësisë, Venko Filipçe, zëvendësit të tij, Ilir Hasani dhe dy drejtorëve të Spitalit të Tetovës, Florin Besimi dhe Artan Etemi.

Nuk mendoj se tërë qeveria duhet të japë dorëheqje”, shtoi ai.

Ndryshe, nga zjarri në Tetovë humbën jetën 14 persona, ndërsa 12 persona u lënduan.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat