Tentoi të mashtrojë policinë, arrestohet 20 vjeçari

Maqedonia

Tentoi të mashtrojë policinë, arrestohet 20 vjeçari

Më: 14 shtator 2021 Në ora: 20:46
Foto ilustrim

Policia e Maqedonisë së Veriut ka arrestuar 20 vjeçarin, pasi ky i fundit kishte paraqitur në këtë institucion një deklaratë të rrejshme, se vetura e tij është vjedhur.

Ndaj të dyshuarit, policia ka paralajmëruar kallëzim penal.

“Më 6 shtator, në Stacionin Policor në Çair, 20 vjeçari D.I. ka paraqitur se në Shkup i është marrë një veturë me tabela italiane. Por, pas marrjes së masave dhe aktiviteteve nga punonjësit policor, është konstatuar se bëhet fjalë për një deklaratë të rrejshme”, deklarojnë nga Ministria e Punëve të Brendshme.

Raportohet që 20 vjeçari e ka pranuar veprën, duke sqaruar që veturën e tij e ka dorëzuar te një person për shkak të borxhit, ndërsa gjithë këtë ka dashur ta fsheh nga familja.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat