Davidkovski: Të ketë ndarje të komunave rurale dhe urbane

Maqedonia

Davidkovski: Të ketë ndarje të komunave rurale dhe urbane

Më: 16 shtator 2021 Në ora: 00:27
Borçe Davidkovski

Borçe Davidkovski, profesor universitar tha që duhet të ndryshohet ose të ulet numri I komunave.

Por edhe të ketë ndarje të komunave rurale dhe urbane.

“Mendojë se duhet të ndryshohet ose ta ulim numrin e komunave ose tashmë kemi ndarje të komunave rurale dhe urbane.

Edhe në Ligjin e Vetëqeverisjes Lokale të theksohen komuna rurale dhe urbane, ka kompetenca të ndryshme, me qëllim që të ketë unifkim dhe çdonjëri ta dijë paraprakisht kompetencën”, tha Dvidkosvsi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat