Arrestohet një person për vjedhje të rëndë në Gostivar

Maqedonia

Arrestohet një person për vjedhje të rëndë në Gostivar

Më: 20 shtator 2021 Në ora: 12:25
Foto ilustrim

Dje rreth orës 11:10, efektivët e policisë të SPB Tetovë-Departamenti i Punëve të Brendshme Gostivar, në rrugën “Goce Delçev” në Gostivar, e kanë privuar nga liria 42-vjeçarin N.A. nga Vrapçishti i Gostivarit.

Për shkak të dyshimit se në periudhën 18/19 shtator ka kryer vjedhje të rëndë në kishën “Shën Pjetri” në Banjicë të Poshtme të

Gostivarit, ku janë vjedhur para. Inspektimin në vendin e ngjarjes e ka kryer ekipi nga DPB Gostivar.

Ndërsa N.A. është ndalua në Stacionin Policor të Gostivarit për sqarimin dhe dokumentimin e rastit dhe gjatë ditës së sotme do të sillet para gjyqtarit në procedurën paraprake të Gjykatës Themelore në Gostivar me një parashtresë adekuate.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat