Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Më: 12 tetor 2021 Në ora: 09:09
Foto ilustrim

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i ndryshueshëm me vranësira. Paradite do të ketë reshje lokale të shiut, ndërsa pasdite periudha me diell.

Do të fryjë erë mesatare nga drejtimi veriperëndimor.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 3 deri 11 gradë celcius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 8 deri 16 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme, moti pritet të jetë me vranësira dhe kushte për reshje të shiut.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat