E kërkonte Gjykata, e zuri policia duke kaluar kufirin ilegalisht prej Maqedonisë së Veriut në Kosovë

Maqedonia

E kërkonte Gjykata, e zuri policia duke kaluar kufirin ilegalisht prej Maqedonisë së Veriut në Kosovë

Më: 12 tetor 2021 Në ora: 19:40
Ilustrim

Policia e Maqedonisë së Veriut ka arrestuar 33 vjeçarin gjatë kalimit kufitar në mënyrë ilegale, në kohën kur ai kërkohej nga Gjykata Themelore Shkupi 1.

Në orët e mbrëmjes ai ishte kapur në vijën kufitare ndërmjet Kosovës dhe Maqedonisë së Veriut, në fshatin Belanocë.

I arrestuari nga fshati Goshincë ishte duke lëvizur me veturën “Audi”.

Ai kërkohej me urdhër nga Gjykata nën për kryerjen e dënimit me burg për kryerjen e veprës penale në lidhje me konkurrencën e padrejtë në çështjen e tregtisë së jashtme, në bazë të nenit 284 nga Kodi Penal.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat