Do të shpërblehen tre fotografitë më të mira të refugjatëve në Maqedoni - Bota Sot
Do të shpërblehen tre fotografitë më të mira të refugjatëve në Maqedoni

Maqedonia

Do të shpërblehen tre fotografitë më të mira të refugjatëve në Maqedoni

Më: 16 nëntor 2016 Në ora: 11:40
Ilustrim

Tre fotografitë më të mira të vitit 2015, që kanë për temë refugjatët që kanë kaluar nëpër Maqedoni, gjatë tentimit për të ikur nga tmerret e luftës, do të shpërblehen më 18 nëntor.

Shpërblimet do të jepen nga Shoqata e Gazetarëve të Maqedonisë (SHGM). Ky aktivitet organizohet në kuadër të projektit që u kushtohet fotoreporterëve të Maqedonisë, ndërkaq mbështetet nga ambasada e SHBA-ve në Shkup, në bashkëpunim me Zyrën e UNHCR-së dhe Shoqatës maqedonase për juristë të rinj.

Gjithashtu do të ekpozohen 50 fotografitë më të mira të mbi 20 fotoreporterëve të Maqedonisë.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera