Njësia Speciale “Renxherët” në Maqedoni edhe zyrtarisht do të shpërbëhen - Bota Sot
Njësia Speciale “Renxherët” në Maqedoni edhe zyrtarisht do të shpërbëhen

Maqedonia

Njësia Speciale “Renxherët” në Maqedoni edhe zyrtarisht do të shpërbëhen

Më: 7 maj 2018 Në ora: 16:55
Ilustrim

Njësia Speciale Rnxheri nuk do të jetë në planet e tjera të jashtme në Ministrinë e Brendshme, vërtetojnë nga atje për portalin “Fokus”. Nga Ministria vlerësojnë se asnjë nga të punësuarit nuk do ta humb vendin e punës, por do të jenë të shpërndarë në njësitë tjera.

Ministria për Mbrojtje në pajim me planin strategjik do të formojë njësi të re të integruar për zbulim, kundërzbulim, vëzhgim dhe përcaktim të qëllimeve, ku përveç renxherave do të kyçen edhe anëtarë nga njësi të tjera.

Nga Ministria për problemin me kushtet në kazerma si dhe mirëmbajtjen e veturave thonë se përgjegjës është qeveria e kaluar.

Blerja e 17 gomave pa TVSH do të kushtojë 6.779.661.00 denarë, por përsëri në konkursin e dytë çka do të dalë këtë vit për blerjen e 226 gomave ka vlerën pa TVSH me vlerë nga 3.389.831.00 denarë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera