Ish-ministri i drejtësisë Saliji caktohet zv. drejtor në MEPSO - Bota Sot
Ish-ministri i drejtësisë Saliji caktohet zv. drejtor në MEPSO

Maqedonia

Ish-ministri i drejtësisë Saliji caktohet zv. drejtor në MEPSO

Më: 11 korrik 2018 Në ora: 15:18
Ilustrim

Ish-ministri për Drejtësi, Bilen Saliji është caktuar për zv. drejtor i përgjithshëm në “MEPSO” dhe për Drejtor i Bordit në kompani. Saliji ka qenë i caktuar në këto dy funksioneve nga Bordi mbikëqyrës i kompanisë.

Bilen Saliji ka qenë më herët ministër i drejtësisë nga qershi i vitit 2017-të deri në mars të këtijë viti. Ai dha dorëheqje nga funksioni i ministrit për drejtësi për shkak “Besimi i shkatërruar në gjyqësor pas vendimit për rikualifikimin e akuzës për rastin e Almirit të vogël”.

Saliji nga viti 2011 deri vitin 2017 ka qenë drejtor i Inspektoratit për Pylltari dhe Gjueti. 

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera