Xhaferi në konferencën e spikerëve të parlamenteve në Varshavë - Bota Sot
Xhaferi në konferencën e spikerëve të parlamenteve në Varshavë

Maqedonia

Xhaferi në konferencën e spikerëve të parlamenteve në Varshavë

Më: 12 korrik 2018 Në ora: 10:46
Talat Xhaferi

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi sot dhe nesër do të marrë pjesë në Samitin e tretë të spikerëve të parlamenteve dhe Evropës Qendrore dhe Lindore dhe në shënimin e 550-vjetorit të Parlamentarizmit polak, që do të mbahet në Varshavë, Republika e Polonisë.

Në konferencë, siç është paralajmëruar, Xhaferi do të ketë fjalim me temën "Parlamentet në politikën ndërkombëtare", ndërsa do të realizojë edhe disa takime bilaterale.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera