Maqedoni: Duke punuar tokën, gjen një granatë të pa shpërthyer - Bota Sot
Maqedoni: Duke punuar tokën, gjen një granatë të pa shpërthyer

Maqedonia

Maqedoni: Duke punuar tokën, gjen një granatë të pa shpërthyer

Më: 12 korrik 2018 Në ora: 12:16
Ilustrim

Një tridhjetenjë vjeçar A.S. nga fshati Buçin nga Krusheva, dje ka ka lajmëruar se duke lëvruar tokën ka gjetur një granatë.

Pas kësaj nga ana e policës është vërtetuar se bëhet fjalë për një granatë të pa shpërthyer 75 mm që ka ngelur nga Lufta e Parë Botërore.

Në vendin e ngjarjes kanë ekspertët nga MPB, të cilët në mënyrë të sigurt kanë hequr granatën dhe e kanë dërguar për proceduar të mëtejshme. 

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera