Maqedonia do të shesë mbi 22.6 milionë euro letra me vlerë - Bota Sot
Maqedonia do të shesë mbi 22.6 milionë euro letra me vlerë

Maqedonia

Maqedonia do të shesë mbi 22.6 milionë euro letra me vlerë

Më: 12 korrik 2018 Në ora: 14:42
Ilustrim

Banka Popullore e Maqedonisë njofton se shteti do të ofrojë në total 1.4 bilion denarë (22.6 milionë euro) letra me vlerë në një ankand të 17 korrikut, për dy çështje të sigurisë së qeverisë.

Ofertat përfshijnë 400 milionë denarë bono thesari pesëvjeçare dhe 1.0 bilion denarë bono thesari 30-vjeçare.

BPRM do të shesë letrat me vlerë të qeverisë në emër të Ministrisë së Financave përmes një tenderi, në të cilin çmimi dhe kuponi janë caktuar paraprakisht dhe blerësit do të ofrojnë vetëm shuma më të mëdha.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera