Angellov emërohet koordinator kombëtar për çështjet e mbrojtjes - Bota Sot
Angellov emërohet koordinator kombëtar për çështjet e mbrojtjes

Maqedonia

Angellov emërohet koordinator kombëtar për çështjet e mbrojtjes

Më: 17 korrik 2018 Në ora: 17:10
Stojançe Angellov

Qeveria në seancën e sotme e ka emëruar Stojançe Anglellov për koordinator për kombëtar për çështjen lidhur me shoqërinë e “branitellave”.

Stojançe Angellov, i cili është ish-kryetar i partisë “Dinjiteti”, njoftoi se do të jap dorëheqje nga MPB për shkak angazhimeve politike në të ardhmen. Ai nëpërmjet statusi të publikuar në rrjetin social e ka falënderuar ministrit Oliver Spasovski për besimin e treguar dhe bashkëpunimin në vitet e kaluara.

“Për shkak të ligjit për polici ia ndalon që zyrtarët policor të udhëheqin parti politike, në marrëveshje me udhëheqësin e “Dinjitetin” kam marrë vendim që të largohem nga MPB dhe karrierën time ta vazhdojë në një vend tjetër e cila nuk do të vij në kundërshtim me planin tim të angazhimit në politikë. E falënderojë ministrin Oliver Spasovskin për besimin e dhënë dhe bashkëpunimin në vitet e kaluara”, shkruan Angellov. 

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera