Zoran Zaev caktoi takim liderësh për ditën e nesërme - Bota Sot
Zoran Zaev caktoi takim liderësh për ditën e nesërme

Maqedonia

Zoran Zaev caktoi takim liderësh për ditën e nesërme

Më: 17 korrik 2018 Në ora: 18:36
Ilustrim

Kryeministri i Qeverisë së Maqedonisë dhe lideri i Lidhjes Social Demokrate të Maqedonisë, nesër në ora 18:00 në Klubin e Deputetëve ka caktuar takim liderësh.

“Për shkak të momentit të jashtëzakonshëm politik që kërkon shtrirjen e kornizës institucionale të takimeve të liderëve, në këtë takim në formatin 1+1 (kryetari i partisë politike dhe një përfaqësues i partisë politike), janë ftuar partitë me më shumë se një deputet në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë”, thuhet në kumtesën e Qeverisë.

Takimi i liderëve do të mbahet nesër, në ora 18:00, në Klubin e Deputetëve.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...