Zaev: Turp për Mickoskin, nesër edhe një takim liderësh - Bota Sot
Zaev: Turp për Mickoskin, nesër edhe një takim liderësh

Maqedonia

Zaev: Turp për Mickoskin, nesër edhe një takim liderësh

Më: 18 korrik 2018 Në ora: 22:19
Zoran Zaev

Pas takimit të liderëve që u thirr nga Kryeministri Zoran Zaev për të biseduar për përgatitjet e Maqedonisë për referendum, Zoran Zaev deklaroi:

“Ju prezantova përfaqësuesve të partive mënyrën e referendumit dhe mënyrën e pyetjes për këtë proces. ‘A jeni për integrim në familjen evropiane të Maqedonisë sipas marrëveshjes me Greqinë?’ do të jetë përafërsisht pyetja e referendumit. Nesër nga ora 12:00 Mickoski ka edhe një mundësi të reshtohet për përgjegjësi dhe integrim të vendit” tha Zaev.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...