Moti gjatë fundjavës në Maqedoni i ngrohtë - Bota Sot
Moti gjatë fundjavës në Maqedoni i ngrohtë

Maqedonia

Moti gjatë fundjavës në Maqedoni i ngrohtë

Më: 3 gusht 2018 Në ora: 22:24
Foto ilustrim

Për fundjavë moti pritet që të jetë kryesisht me diell dhe me lagështi të ulët. Në verilindje të vendit do të fryjë erë e lehtë, theksojnë nga Enti Hidrometeorologjikë i Maqedonisë.

Për ditën e shtunë temperatura maksimale do të jetë 34 gradë celsius, ndërsa temperatura minimale do të jetë 14 gradë celsius.

Ndërsa ditën e diell temperaturat minimale do të sillen nga 13 deri 20 gradë celsius, ndërsa temperaturat maksimale do të jenë nga 28 deri në 35 gradë celsius.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...