Pastrimi i listës zgjedhore, Derkovski: Nuk ka listë ideale - Bota Sot
Pastrimi i listës zgjedhore, Derkovski: Nuk ka listë ideale

Maqedonia

Pastrimi i listës zgjedhore, Derkovski: Nuk ka listë ideale

Më: 10 gusht 2018 Në ora: 19:19
Ilustrim

Nga KSHZ gjithsesi kanë sqaruar, se megjithë kontrollet nga qytetarët, asnjëherë nuk mund të pretendohet që vendi do të ketë listë tërësisht të pastër zgjedhore.

Sipas kryetarit të KSHZ-së, korrigjimi i të dhënave në këtë listë, është detyrë e Ministrisë së Brendëshme dhe qytetarët që kontrollojnë veten, janë vetëm ndihmesë për pastrimin e listës, i cili duhet të përfundojë deri më 7 shtator.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...