Mori zjarr lokomotiva e trenit për udhëtarë i cili ka udhëtuar në realcionin Shkup-Gjevgjeli - Bota Sot
Mori zjarr lokomotiva e trenit për udhëtarë i cili ka udhëtuar në realcionin Shkup-Gjevgjeli

Maqedonia

Mori zjarr lokomotiva e trenit për udhëtarë i cili ka udhëtuar në realcionin Shkup-Gjevgjeli

Më: 11 gusht 2018 Në ora: 19:37
Foto ilustrim

Mori zjarr lokomotiva e trenit për udhëtarë i cili ka udhëtuar në relacionin Shkup-Gjevgjeli

Para dy ditësh ëshë djegur treni pasagjerësh i cili ka udhëtuar në relacionin Shkup-Gjevgjeli.

“Më 09.08.2018 rreth orës 06:50 në Stacionin Hekurudhor – Zelenikovo, në trenin e pasagjerëve, i cili ka udhëtuar në relacionin Shkup-Gjevgjli, ka shpërthyer zjarr në lokomotivën”, thonë nga MPB-ja.

Ata shtojnë se nga ana e Hekurudhave të Maqedonisë zjarri është shuar dhe të lënduar nuk ka.

Po ndërmerren të gjitha masat për zbardhjen e rastit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat