Moti sot në Maqedoni - Bota Sot
Moti sot në Maqedoni

Maqedonia

Moti sot në Maqedoni

Më: 19 gusht 2018 Në ora: 11:12
Ilustrim

Moti në Maqedoni do të jetë me diell me vranësira mesatare. Gjatë pasdites në pjesët perëndimore dhe jug-perëndimore të vendit do të ketë reshje të shiut, stuhi dhe erë të përforcuar.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 11 deri 20 gradë celcius, ndërsa temperatura maksimale ditore do të arrijë prej 29 deri në 36 gradë celcius.

Në Shkup dhe rrethinë moti përafërsisht i njëjtë. Temperatura minimale do të jetë 17 gradë celcius, ndërsa temperatura maksimale do të arrijë deri në 34 gradë celcius.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat