Moti sot në Maqedoni - Bota Sot
Moti sot në Maqedoni

Maqedonia

Moti sot në Maqedoni

Më: 22 gusht 2018 Në ora: 08:06
Foto ilustrim

Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell dhe i nxehtë. Do të ketë edhe vranësira mesatare dhe do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi lindor.

Pasdite në vendet e larta malore në pjesën veriperëndimore do të ketë kushte për reshje të shiut dhe stuhi.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 10 deri 19 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 29 deri 37 gradë celcius.

Edhe gjatë ditëve të ardhshme pritet që moti të jetë i nxehtë dhe me temperatura të larta.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat