Moti sot në Maqedoni - Bota Sot
Moti sot në Maqedoni

Maqedonia

Moti sot në Maqedoni

Më: 26 gusht 2018 Në ora: 12:33
Ilustrim

Moti në Maqedoni do të jetë me diell dhe i ngrohtë me vranësirë mesatare. Gjatë orëve të pasdites do të zmadhohen vranësirat dhe në më shumë vend do të ketë reshje të shiut. Reshjet e shiut do të vazhdojnë edhe gjatë natës dhe do të intensifikohen.

Temperatura minimale do të jetë prej 11 deri në 18 gradë celcius, ndërsa temperatura ditore ajrore do të lëvizë prej 26 deri 35 gradë celcius.

Në Shkup dhe rrethinë moti po ashtu moti do të jetë me diell dhe i ngrohtë. Gjatë orëve të pasdites do të zmadhohet vranësira dhe do të ketë shi të rrëmbyeshëm me stuhi dhe erë të përforcuar.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...