Shi dhe erë gjatë natës, nga e mërkura stabilizohet moti në Maqedoni - Bota Sot
Shi dhe erë gjatë natës, nga e mërkura stabilizohet moti në Maqedoni

Maqedonia

Shi dhe erë gjatë natës, nga e mërkura stabilizohet moti në Maqedoni

Më: 26 gusht 2018 Në ora: 19:37
Ilustrim

Moti deri në fund të ditës do të jetë jo stabil me reshje lokale dhe stuhi, raportojnë nga Administrata hidro-meteorologjike.

Reshjet e shiut do të vazhdojnë edhe gjatë natës dhe do të intensifikohen, posaçërisht në pjesë veriore të Maqedonisë, ndërsa era në orët e vona do ta ndryshojë drejtimin në drejtim veri-perëndimor dhe do të forcohet, posaçërisht në pjesën veriore.

Moti nesër do të jetë me vranësira dhe mot i freskët, në pjesën më të madhe të vendit do të ketë reshje të shiut, shi të rrëmbyeshëm dhe stuhi me erë të përforcuar. Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej 15 deri në 22 gradë celcius, ndërsa temperatura ditore nga 21 deri në 28 gradë celcius.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...