Merkel nuk takon Ivanovin - Bota Sot
Merkel nuk takon Ivanovin

Maqedonia

Merkel nuk takon Ivanovin

Më: 8 shtator 2018 Në ora: 15:10
Angela Merkel

Kancelarja gjermane Angela Merkel nuk do ta takojë presidentin George Ivanov, gjatë vizitës së saj në Shkup.

Ajo e ka bërë të ditur këtë vetë gjatë një konference për media në kryeqytetin e Maqedonisë.

Merkel tha se gjatë takimit me liderin e opozitës maqedonase Hristijan Mickoski do t’ia përcjellë të njëjtat porosi sikur kryeministrit Zoran Zaev në lidhje me referendumin e 30 shtatorit mbi emrin e vendit dhe hyrjen në NATO.

“Nuk do ta takoj presidentin, por do ta takoj liderin e opozitës. Atij do t’ia them atë që ia thash edhe kryeministrit Zoran Zaev, se të gjithë faktorët politik duhet të mbajnë përgjegjësi kur është në pyetje interesi nacional”, tha Merkel”.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...