Reforma në UEJL, ndryshohet stafi menaxhues, a u politizuan zgjedhjet? - Bota Sot
Reforma në UEJL, ndryshohet stafi menaxhues, a u politizuan zgjedhjet?

Maqedonia

Reforma në UEJL, ndryshohet stafi menaxhues, a u politizuan zgjedhjet?

Më: 21 shtator 2018 Në ora: 17:33
Ilustrim

Vetëm pak ditë nga inagurimi i rektorit të ri në UEJL, akademik Abdylmenaf Bexheti, në universitet janë bërë reforma në stafin menaxhues.

Siç ndodh pas çdo mandati të rektorit postet e një numri të madh të punonjësve ndryshohen.

Universiteti i Europës Juglindore njihet si universitet ndryshe dhe i paanshëm politikisht.

Në vazhdim mund të lexoni listën e menaxhuesve të rinj të UEJL-së:

Abdylmenaf Bexheti – Rektor Xhevair Memedi – Sekretar i përgjithshëm
Vlladimir Radevski – Prorektor për planifikim akademik dhe digjitalizim
Besa Arifi – Prorektor për hulumtime dhe marrëdhënie ndërkombëtare 
Besnik Fetai – Prorektor për planifikim dhe ndërmarrësi
Veronika Kareva – Këshilltare ekzekutive për menaxhimin e performancës dhe cilësisë

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...