Erë e fuqishme shkakton dëme në Maqedoni - Bota Sot
Erë e fuqishme shkakton dëme në Maqedoni

Maqedonia

Erë e fuqishme shkakton dëme në Maqedoni

Më: 24 shtator 2018 Në ora: 18:27
Ilustrim

Era e fuqishme që përfshiu sot shumë qytete të Maqedonisë, ku ka shkaktuar probleme në disa pjesë të kryeqytetit, Shkup, duke shkulur pemë dhe duke thyer degë të shumta.

Në një pjesë të Lagjes Karposh të Shkupit është rrëzuar një kulm, ndërsa në shumë pjesë të tjera janë dëmtuar kabllot elektrike, për të cilat kanë ndërhyrë ekipet e EVN-së.

Është paralajmëruar mbledhje e shtabit të krizës, ku do të marrin pjesë udhëheqësit e ndërmarrjeve publike si: Higjiena Komunale, Parqe dhe Gjelbërime, Ujësjellësi dhe Njësia e Zjarrfikësve.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera