Fatime Fetai-Gruevskit: Të ka ardhur koha - Bota Sot
Fatime Fetai-Gruevskit: Të ka ardhur koha

Maqedonia

Fatime Fetai-Gruevskit: Të ka ardhur koha

Më: 10 tetor 2018 Në ora: 15:08
Pamje nga seanca

Prokurorja Speciale Fatime Fetai, në seancën e sotme për lëndën “Dhuna në Qendër”, i ka thënë ish-kryeministrit Nikolla Gruevski se “po i afrohet koha”.

Gruevski në seancën e sotme, duke qeshur tha se prokurorja Fatime Fetai flet pa mos marrë të drejtën e fjalës, ndërsa gjykatsja ju përgjigj se ajo është prokurore dhe ka të drejtën e fjalës.

“Shumë jeni të disponuar duke pasur parasysh se ju afrohet koha”, i tha Fetai, ndërsa Gruevski ju përgjigj se nuk duhet të shqetësohet shumë për disponimin e tij.

Pas diskutimeve mes Fetait dhe Gruevskit gjykatësi bëri thirrje për qetësi në seancë, ndërsa disa nga të akuzuarit ju drejtuan opinioni me fjalët “hajde, publikojeni edhe këtë tani”.

Përndryshe, seanca e radhës për lëndën “Dhuna në Qendër” në të cilën mes të akuzuarve janë ish-kryeministri Nikolla Gruevski dhe Mile Janakieski, është caktuar për më 16 tetor.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...