Dimovski-Ademit: Dy palët kemi lënë anash ëndërrat për shtete të mëdha - Bota Sot
Dimovski-Ademit: Dy palët kemi lënë anash ëndërrat për shtete të mëdha

Maqedonia

Dimovski-Ademit: Dy palët kemi lënë anash ëndërrat për shtete të mëdha

Më: 10 tetor 2018 Në ora: 16:23
Ilija Dimovski

Deputeti i OBRM-PDUKM-së, Ilija Dimovski i është përgjigjur deputetit të BDI-së, Xhevat Ademi në replikën e këtij të fundit për ndryshimet kushtetuese për marrëveshjen me Greqinë.Dimovski i ka thënë Ademit se edhe maqedonasit kanë hequr dorë nga ëndrra e Maqedonisë së madhe. “Ne kemi hequr dorë nga Maqedonia e madhe, me kufinj më të mëdhenj 10 here se këto aktualët. Njejtë edhe ju keni hequr dorë. Tani duhet me përgjegjësi t’i themi jo kësaj marrëveshje” tha Dimovski.

Ademi tha se e ardhmja është e të gjithëve.

Përndryshe, në Komisionin e Kuvendit të Maqedonisë, realizohet debati për marrëveshjen me Greqinë dhe ndryshimet kushtetuese në vend, sipas kësaj marrëveshje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...