Aleksiq: Gruevski nuk do të shkojë në burg brenda 20 ditëve - Bota Sot
Aleksiq: Gruevski nuk do të shkojë në burg brenda 20 ditëve

Maqedonia

Aleksiq: Gruevski nuk do të shkojë në burg brenda 20 ditëve

Më: 11 tetor 2018 Në ora: 18:11
Nikolla Gruevski

Avokatja e i ish-kryeministrit, Nikolla Gruevski, Sanja Aleksiq, në një deklaratë për televizionin “Telma”, pohon se deklaratat e djeshme e prokurores nga Prokuroria Speciale Publike, Katica Janeva të dhënë në emisionin “Samo Vistina” kanë shkelur supozimi i pafajësisë së të dyshuarve në 6 hetime e reja të PSP-së.

Avokatja Aleksiq u befasua nga informacioni që Janeva deklaroi se Gruevski do të shkonte në burg për 20 ditë, sepse avokatët dhe të dënuarit në rastin “Tanku” nuk kanë marrë asnjë vendim nga gjykatat kompetente.

“Nuk kemi marrë vendimin e gjykatës, ndërsa lënda duhet t’i kthehet gjyqtarit për ekzekutimin e sanksioneve”, tha Aleksiq.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat