“E duam Vodnon”: Kemi marr premtime të zbrazëta, askush se ka ndërmend t’i plotësojë - Bota Sot
“E duam Vodnon”: Kemi marr premtime të zbrazëta, askush se ka ndërmend t’i plotësojë

Maqedonia

“E duam Vodnon”: Kemi marr premtime të zbrazëta, askush se ka ndërmend t’i plotësojë

Më: 11 tetor 2018 Në ora: 18:12
Vodno

Vodno edhe më tej po shkatërrohet, ndërsa institucionet janë të shurdhër për argumentet tona, thonë nga nisma “E dua Vodnon”, duke shtuar se edhe inspektimet janë njoftuar në mënyrë të qartë edhe më tej mbeten pasiv.

“Ne kemi premtime të qarta boshe, për të cilat nuk kanë synim për t’i përmbushur. Shkatërrimi i Vodnos vazhdon si një festë kombëtare në një situatë ku Ministri i Transportit dhe Lidhjeve, Goran Sugareski thotë se pjesa më e madhe e fondeve nuk do të përdoren për ndërtimin e tubacioneve dhe po do të dedikohen për projekte të tjera”, thonë nga iniciativa qytetare.

Sipas tyre, drejtori i Resurseve Energjetike, Bajram Rexhepi, në pyetjen se a do të vazhdojë ndërtimi i gazsjellësit nëpërmjet Vodnos ose do të ndërpritet, ai deklaroi se kur do të marrin leje nga Ministria për Transport dhe Lidhje për ndryshimin e planit për ndërtimin e gazsjellësit nëpër Vodno, atëherë do të vazhdohet me punimet.

Ndërsa nga Iniciativa qytetare thonë se deri më tani nuk kanë marr ndonjë leje të tillë deri në këtë moment.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...