Gjermania apelon sërish deputetët e Maqedonisë: Mos u dorëzoni! - Bota Sot
Gjermania apelon sërish deputetët e Maqedonisë: Mos u dorëzoni!

Maqedonia

Gjermania apelon sërish deputetët e Maqedonisë: Mos u dorëzoni!

Më: 16 tetor 2018 Në ora: 07:48
Michael Roth

Ministri gjerman për politikë të jashtme, Michael Roth ka dërguar porosi mbështetëse për Maqedoninë, në një periudhë kritike për vendin.

Përmes profilit të tij zyrtar në Twitter, Roth kërkon që të vazhdohet më tutje, dhe se dera e Evropës është e hapur, duke shtuar se marrëveshja është e vetmja mundësi.

“Shumë fat për miqtë e mi maqedonas. Mos u dorëzoni! Dyert e Evropës patjetër të mbeten të hapura. Marrëveshja e Prespës është mundësia e vetme”, shkruan Roth.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...