Kotzias në takim me Pavlopoulos, diskutojnë për marrëveshjen me Maqedoninë - Bota Sot
Kotzias në takim me Pavlopoulos, diskutojnë për marrëveshjen me Maqedoninë

Maqedonia

Kotzias në takim me Pavlopoulos, diskutojnë për marrëveshjen me Maqedoninë

Më: 17 tetor 2018 Në ora: 11:08
Nikos Kotzias

Ministri grek i Punëve të Jashtme, Nikos Kotzias, ka realizuar takim me presidentin grek Prokopis Pavlopoulos, me të cilin kanë diskutuar për marrëveshjen e Prespës me Maqedoninë.

Sipas gazetës greke “Kathimerini”, burime nga presidenca në Athinë kanë konfirmuar takimin mes Kotziasit dhe Pavlopoulos, por nuk janë dhënë detaje.

Gjatë javës së kaluar Kotzias akuzoi ministrin e Mbrojtjes Panos Kammenos, për minim të pozicioneve të qeverisë në lidhje me marrëveshjen.

Lideri i “Grekëve të Pavarur” Panos Kammenos, ka shkaktuar zemërim tek partnerët e koalicionit SYRIZA për shkak të prezantimit të planit alternativ të tij për marrëveshjen me Maqedoninë, të cilin e prezantoi gjatë vizitës së tij në Washington.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...