Roth për ndryshimet kushtetuese: Një hap i madh drejt BE-së dhe NATO-s - Bota Sot
Roth për ndryshimet kushtetuese: Një hap i madh drejt BE-së dhe NATO-s

Maqedonia

Roth për ndryshimet kushtetuese: Një hap i madh drejt BE-së dhe NATO-s

Më: 20 tetor 2018 Në ora: 16:06
Michael Roth

Ministri i shtetit për Evropë në Ministrinë e Jashtme të Gjermanisë, Michael Roth, mirëpriti votimin e mbrëmshëm në Kuvendin e Maqedonisë.

“Lajm i mrekullueshëm. Shteti para lojërave partiake! Kuvendi i Maqedonisë votoi me dy të tretat për marrëveshjen e Prespës. Një hap i madh përpara drejt BE-së dhe NATO-s. Urime Zoran Zaev, Nikolla Dimitrov, Bujar Osmani dhe të gjithë miqve tanë nga Maqedonia”, shkruan Roth në rrjetin social “Twitter.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...