Fundjavë me diell dhe me mot të nxehtë - Bota Sot
Fundjavë me diell dhe me mot të nxehtë

Maqedonia

Fundjavë me diell dhe me mot të nxehtë

Më: 25 tetor 2018 Në ora: 20:12
Foto ilustrim

Gjatë fundjavës moti do të jetë stabil dhe më i nxehtë, me erë jugore. Temperatura e ajrit do të ketë tendenca të rritjes, ndërsa nesër priten temperatura më të ulëta gjatë mëngjesit.

Në fillim të javës së ardhshme do moti do jetë me vranësira dhe do të ketë kushte për shi.

Moti nesër do të jetë me diell dhe më nxehtë. Gjatë ditës do të fryjë erë jug-lindore. Temperatura minimale do të jetë nga -3 deri 5 gradë celsius, ndërsa temperatura maksimale do të arrijë nga 15 deri 23 gradë celsius.

Në Shkup moti do të jetë me diell, ndërsa temperatura do të arrijë nga 2 deri në 20 gradë celsius.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...