Moti sot në Maqedoni - Bota Sot
Moti sot në Maqedoni

Maqedonia

Moti sot në Maqedoni

Më: 28 tetor 2018 Në ora: 09:20
Foto ilustrim

Moti sot në Maqedoni do të jetë me vranësira dhe me periudha diellore kohë pas kohe në pjesën veri-lindore.

Temperatura e mëngjesit do të lëviz nga një deri në shtatë gradë celsius, ndërsa temperatura diture nga 18 deri 25 gradë celsius.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë me vranësira me më shumë periudha diellore, ndërsa gjatë ditës do të fryjë era në drejtin jugor. Temperatura do të jetë në intervalin nga 4 gradë deri në 24 gradë celsius.

Nën ndikimin e rrjedhës jugore vijon periudhë e motit të nxehtë, me erë të përforcuar jug-lindore. Temperaturat e ajrit do të jenë mbi mesataren për këtë periudhë të vitit. Nga dita e hënë do të rriten dhe do të ketë reshje të shkurta.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...