Protestë para Kuvendit të Maqedonisë, bllokohet komunikacioni në zonën qendrore të Shkupit - Bota Sot
Protestë para Kuvendit të Maqedonisë, bllokohet komunikacioni në zonën qendrore të Shkupit

Maqedonia

Protestë para Kuvendit të Maqedonisë, bllokohet komunikacioni në zonën qendrore të Shkupit

Më: 29 tetor 2018 Në ora: 18:06
Kuvendi i Maqedonisë

Dhjetëra persona plotësisht e bllokuan komunikacion në zonën e qendrës në Shkup. Ata dolën në protestë para Kuvendit që të kundërshtojnë marrëveshjen me Greqinë, ndërsa në rrugë vendosë edhe ulëse.

Për shkak të protestës, ka kolaps të plotë të komunikacionit për shkak se në këtë kohë shumica e qytetarëve mbarojnë me punën dhe shkojnë në shtëpi, përcjell Telegrafi Maqedoni.

“Asnjë mizë s’mund të kalojë, vetëm këmbësorë”, thotë një nga protestuesit para Kuvendit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...