Wolfgang Sobotka sot për vizitë zyrtare në Maqedoni - Bota Sot
Wolfgang Sobotka sot për vizitë zyrtare në Maqedoni

Maqedonia

Wolfgang Sobotka sot për vizitë zyrtare në Maqedoni

Më: 5 nëntor 2018 Në ora: 09:47
Kryetari i Këshillit Nacional të Republikës së Austrisë, Wolfgang Sobotka

Kryetari i Këshillit Nacional të Republikës së Austrisë, Wolfgang Sobotka, sot do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Maqedoni.

Sipas njoftimit nga Kuvend, Sobotka do të realizojë takim me kryetarin e Kuvendit Talat Xhafer, ndërsa më pas do të ketë deklaratë për media, 

Sobotka gjatë qëndrimit të tij në Maqedoni do të ketë takim edhe me kryetarin e Komisionit për Politikë të jashtme në Kuvendin e Maqedonisë, Antonio Milloshoski dhe anëtarët e komisionit.

Pas takimit me Milloshoski, Volfgang në mesditë do të mbajë fjalim para deputetëve të Kuvendit të Maqedonisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...