Kuvendi i Maqedonisë sot vendos rreth mandatit të Gruevskit - Bota Sot
Kuvendi i Maqedonisë sot vendos rreth mandatit të Gruevskit

Maqedonia

Kuvendi i Maqedonisë sot vendos rreth mandatit të Gruevskit

Më: 6 nëntor 2018 Në ora: 06:48
Nikolla Gruevski

Sot do të dihet nëse Kuvendi i Maqedonisë do t’ia marrë mandatin ish-kryeministrit të Maqedonisë, tani deputetit Nikolla Gruevski.

Gjykata Penale muaj më parë shpalli fajtor për rastin “Tanku” ish kryeministrin maqedonas Nikolla Gruevski, të cilit iu shqyrtua dënimi pre 2 vite heqje lirie dhe ndihmësministrit Gjoko Popovski me 6 vite e 6 muaj burgim. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...