Paraburgim për pesë të dyshuar në lëndën “Perandoria” të PSP-së - Bota Sot
Paraburgim për pesë të dyshuar në lëndën “Perandoria” të PSP-së

Maqedonia

Paraburgim për pesë të dyshuar në lëndën “Perandoria” të PSP-së

Më: 10 nëntor 2018 Në ora: 08:25
Dergimi ne paraburgim

Gjykatësi i procedurës paraprake në Maqedoni, mbrëmë ka sjell vendim për pesë të dyshuarit në lëndën “Perandoria” që të qëndrojnë në burg 30 ditë, pas marrjes së pyetje për 10 orë. Vendimet e gjykatësit dhe dërgimi i tyre në burgun e Shuto Orizares u bë pas mesnate.

Paraburgim ju është caktuar: afaristit Orce Kamçev, bashkëpunëtorit të tij Nenad Josifoviq, drejtorit të kompanisë “Eksiko”, Todor Mirçevski dhe gjithashtu për personat Cvetan Pandeleski dhe Zorica Arsovska.

Kjo lëndë e Prokurorisë Speciale Publike është për larje parash, shoqërim kriminal dhe mashtrim. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...