LSDM: Mickoski të tregojë nëse ka pasur lidhje me arratisjen e Gruevskit - Bota Sot
LSDM: Mickoski të tregojë nëse ka pasur lidhje me arratisjen e Gruevskit

Maqedonia

LSDM: Mickoski të tregojë nëse ka pasur lidhje me arratisjen e Gruevskit

Më: 15 nëntor 2018 Në ora: 10:13
LSDM

Partia maqedonase në pushtet LSDM, përmes një kumtese për media kërkon nga kryetari i OBRM-PDUKM-së Hristijan Mickoski, të përgjigjet në lidhje me takimin e tij me ish-kryeministrin Nikolla Gruevski.

Nga LSDM thonë se Mickoski po forcon dyshimet se ai dhe udhëheqësia e OBRM-PDUKM-së e kanë ditur ose kanë lidhje me planin për arratisje të Nikolla Gruevskit,

“Mickoski ka obligim të përgjigjet për këto dyshime dhe aktivitetet e tij në të kaluarën. Institucionet kompetente duhet të nisin hetime për ikjen e kriminelit Gruevski dhe bashkëpunëtorët e tij duhet të gjendet dhe dënohen”, thonë nga LSDM.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...