Orban: Për statusin e Gruevskit pyesni avokatët - Bota Sot
Orban: Për statusin e Gruevskit pyesni avokatët

Maqedonia

Orban: Për statusin e Gruevskit pyesni avokatët

Më: 15 nëntor 2018 Në ora: 13:51
Kryeministri i Hungarisë, Viktor Orban

Kryeministri i Hungarisë, Viktor Orban gazetarin e televizionit hungarez “24”, e orientoi që përgjigje rreth pyetjeve për statusin e Nikolla Gruevskit të kërkoj tek avokatët.

“Ajo është çështje juridike, përgjigjen kërkojnë tek avokatët”, u përgjigj Orban, i pyetur rreth qëndrimit të Gruevskit në Hungari dhe kërkesën e tij për azil politikë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...