“Gruevski”, reagon MB malazeze: U largua që ditën që erdhi - Bota Sot
“Gruevski”, reagon MB malazeze: U largua që ditën që erdhi

Maqedonia

“Gruevski”, reagon MB malazeze: U largua që ditën që erdhi

Më: 16 nëntor 2018 Në ora: 08:58
Nikola Gruevski

Ministria e Brendshme e Malit të Zi ka reaguar pas lajmeve se Nikola Gruevski ka hyrë në vend.

Ministria e Brendshme e Malit të Zi ka reguar lidhur me informacionin që Nikola Gruevski se ka hyrë në këtë vend apo jo.

“Lidhur me akuzat e publikuara në media, si dhe interesin e tyre në këtë çështje, që kanë të bëjnë me atë që nëse ish-kryeministri i Maqedonisë, Nikola Gruevski hyri në Mal të Zi më 11 nëntor 2018, e vërteta është kështu. Nikola u largua nga Mali i Zi ditën që hyri  në vendin tonë. Kemi respektuar plotësisht procedurat ligjore,” thuhej në deklaratë.

Deklarata nuk përmban detaje të tjera lidhur me kalimin kufitar të Gruevskit.

“Më parë policia shqiptare tha se kryeministri Nikola Gruevski u nis nga Mali i Zi në rrugën drejt Budapestit nëpërmjet kufirit shqiptar. Policia shqiptare thotë se Gruevski e ka kaluar kufirin përmes kalimit Hani Hotit-Murriqan, në kufirin shqiptaro-malazez, me një automjet në pronësi të Ambasadës Hungareze në Tiranë,” shkruan media malazeze “Tocka”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...